135D256X9125T6 Vishay Sprague CAP TANT 25UF 125V 10% AXIAL 25µF ±10% Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 125V Axial 3.2 Ohm
Part Nnumber
135D256X9125T6
Description
CAP TANT 25UF 125V 10% AXIAL 25µF ±10% Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 125V Axial 3.2 Ohm
Producer
Vishay Sprague
Basic price
Categories Capacitors Tantalum Capacitors Manufacturer Vishay Sprague Series 135D Packaging Tray Part Status Active Capacitance 25µF Tolerance ±10% Voltage - Rated 125V Type Hermetically Sealed ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2 Ohm Operating Temperature -55°C ~ 200°C Lifetime @ Temp. - Mounting Type Through Hole Package / Case Axial Size / Dimension 0.390" Dia x 0.766" L (9.91mm x 19.46mm) Height - Seated (Max) - Lead Spacing - Manufacturer Size Code T Features Wet Tantalum Failure Rate -
Following Parts
Random Products
(keyword 135D256X9125T6 Vishay Sprague CAP TANT 25UF 125V 10% AXIAL 25µF ±10% Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 125V Axial 3.2 Ohm)